Ses yalıtım malzemeleri

Aşağa gitmek

Ses yalıtım malzemeleri

Mesaj tarafından Error32 Bir Çarş. Şub. 17, 2016 12:53 amSes Yalıtım Malzemelerine Genel bakış

Binaların yapım aşamasında son dönemlerde sıklıkla kullanılan ürünlerin başında ses yalıtımları gelmektedir. Özellikle çok apartmanlı ya da daireli sitelerde veya binalarda ses yalıtım malzemeleri kullanmak daireler arası ses geçişlerini sonlandırmak için hayati önem taşımaktadır. Binalarda daireler arasında kullanılan ses yalıtımları bazı özel yerleşim birimlerinde katlar arası da kullanılabilmektedir.

Ses Yalıtımları Binalara Niçin Yapılmaktadır?

Binalarda daireler arasında kullanılan ses yalıtımlarının yanında bazı özel mekânlarda ya da toplantı salonlarında da ses yalıtımı kullanılmaktadır. Bu ve benzeri şekilde kullanılan ses yalıtımları kullanılan alana ses girişinin minimum seviyeye belki de sıfıra yakın bir hale gelmektedir. Bu şekilde özel olarak yapılan ses yalıtımları kişilerin isteğine özgü ve genellikle sonradan istenilen yere yapılmaktadır.

Ses Yalıtımı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ses yalıtımlarını ister bina yapılırken ister sonradan ihtiyaç olunan yere yapılırken yapılan işten istenilen verimin alınması için gerekli olan bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle binalarda özel ya da genel olarak yapılan ses yalıtımlarında kullanılacak olan ses izolasyonmalzemelerinin birinci sınıf olması gerekmektedir. Birinci sınıf ses izolasyon malzemeleri kullanılmadan yapılan ses yalıtımlarından istenilen verim alınmamakta ve ses yalıtımı istenildiği düzeyde gerçekleşmemektedir.

Daireler arası veya benzeri mekânlarda yapılan ses yalıtımı işleminden istenilen verimin alınması bu işte kaliteli malzemelerin kullanılmasın yanında bu işi yapan ustanın gerçek anlamda bu işte uzman olması ile de yakından ilgilidir.

http://www.sesizolasyonmalzemeleri.com.tr

sesizolasyonmalzemeleri.com.tr

Error32

Mesaj Sayısı : 1347
Points : 4043
Kayıt tarihi : 20/11/13

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz