Marka Tescil Ofisi

Aşağa gitmek

Marka Tescil Ofisi

Mesaj tarafından Error32 Bir Salı Ekim 04, 2016 11:49 pm

Marka Tescil Ofisi

556 sayılı kanun hükmünde yazan evrakların hazırlanması ile başlar. Bu evraklar içinde ticaret sicil evrakı, vergi numarası ve vergi dairesi ismi ve şirket faaliyet belgesi evrakları örneği olması gerekmektedir. Bunun haricinde T.C. kimlik numarası, varsa vekaletname, logo yada işaret gibi marka örnekleri başvuru esnasında hazır bulundurulmalıdır.

Marka tescil ettirmek ya da marka tescil almak için bir kişinin üretmiş olduğu isim kullanım haklarının sadece kendisine ait olması için Türk Patent Enstitüsü tarafından kayıt altına alınması yani tescil edilmesi gerekmektedir. Örneğin kuracağınız bir şirket için şu ana kadar birebir aynı olmayan ve kullanılmayan farklı isimler sunmanız istenecektir. Aksi taktirde asla tescil ettirilemez. Aynı şey markalar içinde geçerlidir.

Marka tescil ofisi, marka tescil işlem başvurularında büyük kolaylık sağlamaktadır. Marka araştırma ve kontrollerinde aynı zamanda onaylanma süresi esnasında marka tescil ofisleriyle çalışmak olabilecek aksaklıkların önüne geçecektir.

Marka tescil ücretleri, her sene marka başvuru ücretleri olarak belirlenmektedir. Online başvuru yapacaklar için ayrı, elden başvuru yapacaklar için ayrı olmak kaydıyla farklı ücret tarife seçenekleri sunulmuştur. Marka tescil düzenlenip marka onaylandığı andan itibaren iki ay içerisinde belge ücretlerinin yatırılması gerekmektedir. Marka tescil belgeleri on yıl geçerlidir. Bu sürenin uzatılması için en az altı ay önceden Türk Patent enstitüsüne başvurarak, hesap numarasının olduğu yere marka belge numarasını da ekleyerek tescil sürelerini uzatabilirler.

Detaylı olarak Markatescilalmak.com adresinden marka tescil belgesi alma işlemleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilmek mümkündür.

markatescilalmak.com

Error32

Mesaj Sayısı : 1347
Points : 4043
Kayıt tarihi : 20/11/13

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz