Marka tescil maliyetleri

Aşağa gitmek

Marka tescil maliyetleri

Mesaj tarafından Error32 Bir Paz Ekim 09, 2016 12:27 pm

Marka tescil maliyetleri

İsim yani marka tescil işlemleri neden ihmal edilmemelidir? İsminiz marka haline geldiyse, firma veya ürünleriniz çok tanındıysa, isim hakkını almalısınız. Bu işlemlere marka tescili alma işlemi denilmektedir.

Bu işlem ile 10 yıl süre ile isim hakkını almış olacaksınız. İkinci 10 yıl için de yeniden başvurmalısınız. Marka tescili yaptırdığınız halde, isminizi birileri kullanıyorsa, şikâyetler isminizin kullanılmasını engelleyebilirsiniz. İnternet adresinden de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru için markatescilialma.com adresini kullanabilirsiniz.

İnternet adresi dışında marka tescil belgesi alma işlemi yapılabilmektedir. Bu işle ilgilenen ofisler, iş takip ücreti karşılığında, marka tescil işlemleri için, yerinize Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapabilmektedirler. Türk Patent Enstitüsü, yapılan başvuruları değerlendirir. Başvuru onaylandıktan sonra, hesap yenileme ücreti ile 10 yıllık marka tescil belgesini verir. Bu işlemlerle marka tescil başvurusu bitmektedir.

En çok sorulan sorulardan biri olan marka tescil maliyetleri, patent başvuru ücretleri ve iş takip ücretleri olarak belirtebiliriz. Patent başvuru ücretleri TPE'ye, iş takip ücretleri ise, aracı firmalara ödenmektedir. İşinizin takip edilmesi, kısa zamanda netice almanızı için önemlidir. TPE’nin onayı ile aldığınız marka tescil belgesi ile artık tam anlamıyla markalaştınız demektir. Bu saatten sonra gönül rahatlığı ile markalaşma çalışmalarına hız verebilirsiniz.

Markalaşma için reklam giderlerini, güvenle reklama yatırabilirsiniz. Bir ismin reklamı yapılarak markalaşması için, öncelikle marka tescilinin yapılması gerekir. Bu, güven içerisinde çalışma yapabilmek için çok önemlidir.

Error32

Mesaj Sayısı : 1347
Points : 4043
Kayıt tarihi : 20/11/13

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz