Marka başvuru ücreti

Aşağa gitmek

Marka başvuru ücreti

Mesaj tarafından Error32 Bir Cuma Ekim 14, 2016 7:09 pm

Marka başvuru ücreti

Marka tescil işlemleri ile birlikte, başkaları tarafından isim ve markalarınız kullanılama. Başkaları tarafından isim ve markalarınızın kullanılmaması için, öncelikle marka tescili yaptırmanız gerekir. Marka tescili sonunda, isimleriniz ve markalarınız başkaları tarafından kullanılamaz. Aksi halde cezai işlem uygulanır.

Bu durumda marka tescili, markalaşmak isteyen her kurum ve kişi için önemlidir. Sadece sizin kullandığınız marka, markalaşabilir. Başkalarının eline geçen isim ve markalar, markalaşamaz. Zamanla kaybolur. Bu nedenle, ciddi bir şekilde büyüyerek markalaşmak isteyen firmalar, marka tescili yaptırmalıdır. Bu konuda en çok sorulan sorulardan biri, marka tescil maliyeti ile ilgilidir.

Başvuru için belirlenen marka tescil fiyatı, Türk Patent Enstitüsü tarafından belirlenir. Marka tescil işlerinizi sizin adınıza takip eden ofisler, iş takibi ücreti alırlar. Türk Patent Enstitüsü, başvuru ücretini aldıktan sonra, marka tescil işlemleri başlar. Markanız tescil edildikten sonra, hesap yenileme ücreti ödersiniz. Her on yılda bir yenilenmesi gereken marka tescilleme işlemleri, yenileme esnasında da ücrete tabidir.

Bu konuda markatescilmaliyeti.com adresinden bilgi alabilirsiniz. Başvuru esnasında alınan marka tescil ücreti, başvurunun geçerli olması için Türk Patent Enstitüsü tarafından alınır. Başvuru esnasında alınan marka başvuru ücreti ile birlikte başvuru formu, Türk Patent Enstitüsü tarafından kabul edilmektedir.

Türk Patent Enstitüsüne direkt başvuru yapılabileceği gibi, aracı ofislerle başvuru yapılabiliyor. İş takibi konusunda rahat etmek için, ofislerle çalışmak, işlerinizin daha çabuk bitmesi için oldukça önemlidir.

Error32

Mesaj Sayısı : 1347
Points : 4043
Kayıt tarihi : 20/11/13

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz