Marka başvurusu nasıl yapılır

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

Marka başvurusu nasıl yapılır

Mesaj tarafından Error32 Bir Cuma Kas. 04, 2016 7:06 pm

Marka başvurusu nasıl yapılır

Markalaşmak isteyen firmalar, etkili bir isim ve logo seçerler. Piyasayı etkilemek için büyük yatırımlar yaparlar. Reklam paraları öderler. Böylece, en iyi firma olma yolunda büyük çaba sarf ederler. Markalaşmak için reklamlara bir dünya para verirler. En iyi reklam ajansları ile çalışırlar. Bu çalışmalar boşa gidebilir. Bunun nedeni, markalaşan bir firma isminin başkaları tarafından kullanılmasıdır. Bu, firmanın sonu demektir. Bütün müşterilerinizi kaparlar. İsminizle etkilediğiniz kitleleri kendilerine çekerler.

Bu durumdan kurtulmanın yolu markabasvuruofisi.com adresinden, marka tescili ile ilgili bilgi almaktır. Marka tescilinin önemini kavrayan bütün müşteriler, marka tescili için gerekli evraklar ile ilgili sorular sormaya başlamaktadır. İnternette en çok sorulan sorulardan biri olan marka başvurusu nasıl yapılır? Sorusudur.

Marka işlemlerinin en yetkili mercii Türkiye Patent Enstitüsüdür. Bu enstitü, yaptığınız başvuruları değerlendirir ve size tescil hakkı verir. Başvuruyu kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak kısa zamanda net cevap almak için bu işin uzmanı ofislerle ve internet adresi ile çalışmalısınız. Başvuru formunda, tescil ismi, yetkilinin imzası, online iletişim adresleri ve şirketle ilgili diğer bilgiler istenmektedir.

Türkiye Patent Enstitüsüne yapılan başvuru neticelendikten sonra, 10 yıllık marka tescil hakkı verilmektedir. Başvuruda bir harç, kabulden sonra kayıt yenilemek için bir harç ödenmektedir. Aracılar da hizmet bedeli almaktadır. Her on yılda marka tescili yenilenmelidir. Aksi halde marka tescil hakkı ortadan kalkmaktadır. İşini iyi yapan marka tescil ofisleri, işinizi rahatlıkla bitirmektedirler.

Error32

Mesaj Sayısı : 1152
Points : 3458
Kayıt tarihi : 20/11/13

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz