La Cimbali Kahve Makineleri

Aşağa gitmek

La Cimbali Kahve Makineleri

Mesaj tarafından Error32 Bir C.tesi Ekim 24, 2015 4:33 amLa Cimbali Kahve Makineleri

Kahve, Dünya ticaret hacminde oldukça büyük bir paya sahiptir. Cafe, otel ve restoranlarda kahve çeşitlerinin ilgi görmesiyle içecek sektöründe önem kazanan kahve makineleri, teknolojik birçok yeniliği içerisinde bulundurarak gelen kahve talepleri doğrultusunda yeni modelleri geliştirilmiştir. Kahve hazırlanışı konusunda bir çok farklı metot icat edilmiş, farklı damaklara ve kültürlere hitap eden kahve demleme türleri kahvenin popülerliğinin artışına hız kazandırmıştır. Kahve makinesi, kahvenin sıcak su ile birlikte bir haznede demlenmesini sağlar. Daha sonra ise filtre yardımıyla kahveyi telvesinden ayırarak demlenen kahveyi ayrı bir kapta toplar.

Kahve makinesi ile kahve yapmak oldukça kolay gibi görünse de dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktaları vardır.Bunlardan bazıları; kahvenin kalitesi, taze kavrulması ve öğütülmesi, kullanılan suyun kalitesi ve kahveyi hazırlayan kişinin teknik bilgisidir. Su, filtre kahvede çok önemlidir, çünkü neredeyse kahvenizin tamamı sudan oluşur. Su kalitesiz veya sertse, bu kahvenize de yansıyacaktır.

Filtre kahve makinesi ile kahve demlemede, kahve makinesinin kalitesi ve çalışma prensibi çok önemlidir. Kalitesiz kahve makineleri tek bir noktadan suyu damlatır ve damlayan su filtre kağıdında bulunan kahvenin hep aynı noktasından geçerek alt hazneye ulaşır. İlk birkaç damla sonunda o bölgedeki kahve aromaları biter ama su hala aynı bölgeye damlamaya devam ettiği için aroma almadan alt hazneye ulaşır. Demleme tamamlanana kadar aynı bölgeye damlayan su oradaki kahvenin yanmasına da yol açar ve oldukça vasat bir demleme işlemi gerçekleşir.

La Cimbali kahve makinelerinde ise su damlatan kısım duş başlığı gibi bir çok noktadan su damlatarak filtre kağıdında bulunan kahvenin her bölgesine ulaşır ve lezzetli içerisinde tüketilmeyen filtre kahve bayatlayarak acılaşmaya başlayacaktır. Filtre kahve makineleri sıcak suyu daha ince çekilmiş kahve içerisinde demleyip süzer. Kahvenin toplandığı cam demlik, alttan ısıtmalıdır ve kahveyi bir iki saat sıcak olarak bekletebilirsiniz.

S2000 Endüstriyel Mutfak ve Soğutma Sistemleri stoklarında La Cimbali kahve makinesi M24, M39, M100, M21, M1 Milk PS ve M1 Turbostream gibi modeller bulunmaktadır.

s2000.com.tr

Error32

Mesaj Sayısı : 1347
Points : 4043
Kayıt tarihi : 20/11/13

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz